Volejbalistky  (10.4.2018)
Taková situace se neopakuje každý rok. Letos se podařilo naší škole sestavit unikátní dívčí
volejbalové družstvo ze samých volejbalistek VK Sever Žatec.
V okresním kole, které se konalo v úterý 10. dubna ve sportovní hale VK Sever Žatec, se dívky
utkaly se soupeřkami z Gymnázia Žatec, ZŠ Jižní Žatec a ZŠ Petra Bezruče Žatec. Ve všech týmech se
objevily některé volejbalistky, ale nᚠtým byl nejlepší. 1 bod jsme ztratily pouze s týmem gymnázia,
ale ve třech setech jsme nakonec gymnazistky porazily 2: 1. Další zápasy již pro Komeňák nebyly žádný
problém, oba jsme suverénně vyhrály 2: 0. Naše holky postoupily s přehledem do krajského kola.
To se konalo 18. dubna v Jirkově, v krásné tělocvičně míčových sportů zdejšího Městského
gymnázia a ZŠ. Tady nás čekala družstva Gymnázia Děčín, Gymnázia T.G.Masaryka Litvínov, ZŠ Sady
pionýrů Lovosice a místní tým Městského gymnázia a ZŠ Jirkov.
Už při rozcvičování a rozehrávání vzbudila naše děvčata pozornost soupeřů, kteří s úžasem
sledovali nacvičené servisy, nahrávky a smeče, které jiné týmy neuměly. Hrálo se na 2 sety do 20
bodů.
Prvním soupeřem byla ZŠ Lovosice. Proti našim holkám se postavil zcela nezkušený tým „malých
holčiček“, který za celý zápas uhrál pouze 11 míčů. Výjimkou nebyly ani slzy na straně soupeře během
druhého setu.
V druhém zápasu se holky utkaly s týmem Gymnázia Děčín, ve kterém sice hrála velmi zkušená
děčínská volejbalistka, ale sama na hřišti neuhraje bohužel nic. První set byl vyřízen za 10 minut,
druhý dokonce za 9. Děčín uhrál „celých“ 8 míčů za zápas.
Exhibice Komeňáku pokračovala v utkání s Gymnáziem Litvínov, který s námi uhrál pouhých 14
míčů.
Závěrečný boj s Jirkovem už připomínal volejbal, na který jsou děvčata zvyklá. Konečně se
proti nám postavil soupeř, který vracel míče a holky na hřišti trochu rozběhal. Přesto Komeňák opět
vyhrál 2: 0 a Jirkov si uhrál svých 24 míčů.

Žatecký tým ve složení: kapitánka Katka Rodová, Lucka Rodová, Julča Wiedová, Adéla Baronová,
Eliška Halgašová, Katka Svobodová, Adéla Honzátková, Anička Liptáková, Anita Šidlofová a Míša
Jaržábková suverénním způsobem bez ztráty setu a celkovým skóre 160: 57 postoupil do kvalifikace
republikového finále. To nás čeká 17. května v Karlových Varech.
Přestože jsou starší holky ze svých volejbalových zápasů zvyklé pohybovat se na republikové
úrovni, pro naši školu je to po dlouhé době v tomto sportu velký úspěch. Benjamínky týmu Anička a
Adélka ze 7. A jsou pak příslibem do budoucna.
Do dalšího kola přejeme děvčatům hodně volejbalového štěstí.