Školní jídelna - Základní informace

INFORMACE O STRAVOVÁNÍ - školní rok 2026/2027


Kontakt vedoucí na školní jídelny: Zdeňka Paučulová / tel: 415 710 874

Pokladní hodiny – úvod školního roku

  • od 27. do 28. srpna 2026 od 07:00 do 10:00
  • od 31.srpna do 02. září 2026 od 07:00 do 10:00 ha od 11:45 do 14:00
  • Pokladní hodiny – měsíce září - červen


    • Pondělí 7.00 h - 8.00 ha 11.45 h – 14.00 h
    • Úterý uzavřeno
    • Středa uzavřena
    • Čtvrtek uzavřen
    • Pátek uzavřen
    Poslední pracovní den v měsíci následujícím měsíci a první 2 dny je pokladna otevřena od 7.00 h – 8.00 ha od 11.45 h do 14.00 h.

    !!! Mimo úřední hodiny na pokladně nikdo nebude, není možnost platit v hotovosti !!!

    Během vánočních svátků je pokladna uzavřena! Poslední pokladní hodiny v prosinci 2026 jsou 14. a 15. prosince od 07:00 h do 08:00 ha od 11:45 h do 14:00 h. Potom až 04. a 05. ledna 2027.

    Výše záloh a zodpovědnost strávníků


    Výše stravného dle vyhlášky č. 107/2005 o školním stravování v platném znění, jsou žáci školy zařazeni do věkových skupin na dobu školního roku, ve kterém dosahují daného věku. Věk se počítá k 31.8. daného školního roku. Finanční norma potravin dle věkových skupin

    Cena stravného:

    • Strávníci 6-10 let 37,- Kč/ oběd = záloha 820,- Kč ….. Dieta 38,- Kč/ oběd záloha 840,- Kč
    • Strávníci 11-14 let 39,- Kč/ oběd = záloha 860,- Kč ……Dieta 40,- Kč/ oběd záloha 880,- Kč
    • Strávníci nad 15 let 41,- Kč/ oběd = záloha 910,- Kč ……Dieta 42,- Kč/ oběd záloha 930,- Kč

    Zodpovědnost stravníků


    Rodiče zodpovídají za to, aby jejich děti měly včas zaplacené a přihlášené obědy. Při platbě bankovním převodem je nutné platit nejpozději do 20. dne a to vždy měsíc dopředu (příklad: platba na leden = úhrada do 20. prosince).
    Doporučujeme zřídit trvalý příkaz v bance!

    Při bezhotovostním platebním styku je strava žáka nebo studenta automaticky přihlášena do následujícího měsíce!!! Proto je nutné včasné zaplacení av dostatečné výši!!! Když se vaše dítě nechce stravovat, musíte stravu odhlásit a to nejpozději do 07.00 h téhož dne po internetu.  Obědy po dobu nemoci dítěte musíte odhlásit!!!


    Oběd strávníkům (kteří platí bezhotovostním platebním stykem) přihlašuje vedoucí školní jídelny automaticky všem strávníkům, a to 25. dne v měsíci na měsíc následující. Počítač touto funkcí přihlásí všechny obědy. Proto je nutné, aby si každý strávník (rodič) zkontroloval koncem měsíce (po 25. dni) přihlášení a odhlášení obědů na následující měsíc. (Příklad: platby došlé v měsíci září = přihlášení stravy na měsíc říjen). Jinak může dojít k nežádoucímu nesrovnalostem.

    Hotovostní platby se platí alespoň jeden den dopředu a také na celý měsíc. Bezdotykový čip si zakoupíte každý strávník v pokladně školní jídelny. Cena čipu je 121,- Kč. Při ztrátě čipu si strávník musí okamžitě zakoupit čip nový. V případě zapomenutí čipu se strávník hlásí u vedoucí školní jídelny, po kontrole dostane náhradní stravenku.

    Rušení stravného: Nejprve zrušte trvalý příkaz , potom odevzdejte čip a zrušte stravné ve školní jídelně. Čip musíte odevzdat nejpozději do dvou měsíců po odhlášení, jinak propadne.

    Volba jídlo

    Jídlo si můžete vybrat ze dvou druhů (obed 1 a oběd 2). Je možnost volby jídel po internetu, stejně tak odhlašování a přihlašování obědů. Změnit volbu oběda (z č. 1 na č. 2 nebo obráceně) nelze provést ze dne na den, ale ob dva dny! Zároveň budete mít přehled io placení stravného a výši peněz, které má Vaše dítě na kontě. Pro tuto volbu se musíte přihlásit u vedoucí školní jídelny, která Vám dá potřebné údaje pro přihlášení po internetu.

    Ostatní

    Elektronický čip

    Elektronický čip obdrží strávník nebo jeho zákonný zástupce po vyplnění přihlášky ke stravování a na základě složené zálohy 121,- Kč. Při ztrátě čipu je strávník povinen okamžitě koupit čip nový. Záloha za přidělení nového čipu činí 121,- Kč. Zálohu za čip je možné vrátit do dvou let od zakoupení. Čip nesmí být poškozen a musí být funkční.


    POZOR! zapomene-li strávník čip, žádost o náhradní stravenku u pokladny; po kontrole zda mu oběd náleží, dostane náhradní stravenku.

    zobrazit-li se strávníkovi u výdeje stravy „0“ (nemá oběd), jsou dvě možnosti:
    1. oběd není zaplacený
    2. oběd má zaplacený, ale nemá ho přihlášený
    V obou případech oběd nemůže dostat! Je pouze na rodičích, aby si přihlašování a placení obědů pohlídali!!!

    Přihlašování a odhlašování obědů:

    1. po internetu
    2. telefonicky pouze pro ty, kteří nemají internet (tel: 415 710 874)
    Odhlásit oběd můžete ještě tentýž den po internetu do 07.00 hodin ráno.

    Podle vyhlášky MŠMT č. 107/2005 o školním stravování se strávník nemůže stravovat v době své nepřítomnosti ve škole (např. v době prázdnin a nemoci). V tomto případě je nárok na odebrání oběda pouze první den. Další obědy je nutné odhlásit, nebo uhradit plnou cenu včetně provozních nákladů a to v případě, že oběd nebyl odebrán. Tento den je totiž pro strávníka již uzavřen.



      Zpět na předchozí stránku