Okresní kolo fyzikální olympiády

19.4.2022   František Roubal   0 komentáře  

fyz2022_01.jpg

Vlaďka Šmídová

Dne 23. března 2022 se v Domě dětí a mládeže v Žatci konalo okresní kolo 63. ročníku soutěže „Fyzikální olympiáda“ (FO). V prvním (školním) kole žáci řešili úlohy, celostátně zadané pro toto kolo. Do okresního kola postoupili čtyři žáci z 9. A třídy: Josef Legutko, Jana Ivanchykava, Vlaďka Šmídová a Šárka Špírková.

V okresním kole jsme řešili čtyři náročné úlohy, na které jsme měli čtyři dlouhé hodiny. Po vyhodnocení našich řešení jsme se dozvěděli, že tři z nás se stali úspěšnými řešiteli a podle propozic můžeme postoupit do krajského kola. Pepa získal krásných 28 bodů, za ním na druhém a třetím místě s 20 a 19 body byly Šárka a Vlaďka. Jana na čtvrtém místě si také zaslouží pochvalu, protože její příprava v školním kole byla velmi pečlivá. (Úspěšný řešitel je žák, který získá 14 bodů -  poznámka z propozic FO). Tato soutěž je velmi náročná, proto se jí účastní málo žáků. Je malým tajemstvím, že v naši kategorii jsme v okresním kolo byli pouze my čtyři. I přestože jsme tzv. soutěžili sami, výsledky nebyly špatné.

Rádi bychom poděkovali naší paní učitelce Anně Pipalové, která nás na tuto soutěž připravovala. I když tato příprava v kovidové době nebyla jednoduchá (museli jsme si zopakovat učivo sedmého až devátého ročníku), jsme rádi, že naše výsledky stály za to!


Komentáře

Buďte první kdo tento článek okomentuje.

Přidat nový komentář

Komentáře mohou zákládat pouze přihlášení uživatelé