Komeňáček
připravuje děti pro život...
Komeňáček
Základní škola s rozšířenou výukou matematiky...

Žákovský parlament

Grafiku této stránky připravují žáci, mějte prosím trpělivost... :-)

NOVINKY:

20-04-2022: Dnes jsme pracovali především na organizaci činností uvnitř parlamentu. Vyvodili jsme s dětmi, které role budeme potřebovat obsadit, jaká bude jejich náplň a kdo se které role ujme. Organizační přehled se jmény žáků bude v nejbližších dnech přístupný na stránkách školy pod záložkou žákovského parlamentu. Připravujeme také nástěnku v mezipatře 2. stupně. Parlamenťáci by měli (na žádost pana ředitele) nabídnout svým spolužákům průkazky ISIC, případně pomoci s vyřízením žádosti o vydání průkazu. Měli by také zjišťovat návrhy na zlepšení života ve škole, ale také na akce, které bychom mohli zorganizovat.


13-04-2022: Při dnešním setkání parlamentu jsme pracovali na medializaci obou akcí (sbírka pro Ukrajinu a úklid letního kina). Parlamenťáci pracovali ve skupinách, ve kterých např. vybírali fotky, které chtějí vložit na webové stránky a FCB, sepisovali průvodní text k fotkám a článek na webové stránky. S akcí Ukliďme Česko je spojena i fotosoutěž o kuriózní fotografii a video z úklidu - další skupiny tedy vybíraly kuriozity, pracuje se i na videu. Na závěr setkání jsme si zahráli kooperativní hru. Máme již založenou učebnu na Google Classroom, která bude sloužit pro vkládání fotografií a rychlejší komunikaci uvnitř parlamentu. Na webových stránkách máme pod záložkou " Média" složku čistě pro žákovský parlament. Děkujeme moc Fandovi R. za technickou pomoc a podporu :-)


06-04-2022: Na této schůzce jsme sdíleli své zkušenosti s organizací sbírky pro ukrajinské uprchlíky a s předáním symbolického šeku paní starostce. Pokusili jsme se sepsat, co se nám povedlo i nepovedlo, z čeho bychom se měli poučit, na co si dát pozor. Parlamenťáci se dohodli na posledních úkolech k této akci (článek na web a do školního časopisu, vložení fotek na web a FCB, nástěnka). Paní starostka nám za tuto akci nabídla možnost uskutečnit zasedání parlamentu v prostorách MÚ, což v budoucnu určitě využijeme. Dále jsme se domluvili na organizaci zítřejší akce Ukliďme Česko a s tím spojené fotosoutěže, ve které bychom mohli získat zajímavé ceny. V pátek 8.4. budeme uklízet prostor letního kina, a to v době od 10 do 13 hodin. Úklidu se zúčastní 50 žáků - jejich seznam bude ráno na nástěnce. Prosíme TU, aby tyto žáky omluvili. Všechny žáky si vyzvedneme ve vestibulu školy v 9:50. Po skončení akce odvádíme žáky na oběd, případně do družiny. Dohodli jsme se také na tom, že budeme v rámci parlamentu využívat Google Classroom.


23-03-2022: Dovolte mi jen krátce shrnout, co se ve středu na první schůzce parlamentu dělo:

  • Navzájem jsme se představili ostatním a řekli o sobě pár zajímavostí - využili jsme k tomu seznamovací aktivitu RUCE - budou nám symbolizovat, že pokud každý přiloží ruku k dílu, bude se nám lépe pracovat a dařit.
  • Zahráli jsme si jednu ledolamku.
  • Parlamenťáci sdíleli, jak se jim daří vybírat příspěvky do sbírky pro ukrajinské uprchlíky. Na příští schůzce již budeme znát vybranou částku a domluvíme se, jakým způsobem předáme zástupcům MÚ symbolický šek.
  • 8. 4. nás čeká akce Ukliďme Česko. Budeme uklízet prostor letního kina. Akce se zúčastní 50 žáků (většina parlamenťáků + z každé třídy 1 další žák). Parlamenťáci si ve své třídě tohoto žáka sami vyberou.


Jana a Monika  Zpět na předchozí stránku