Odborné učebny - Čítárna

Čítárna je úžasný a variabilní prostor, který je velmi často využíván na různé aktivity. Najdete tu spoustu knih a časopisů, které jsou komukoliv a kdykoliv k dispozici. Knihy jsou průběžně doplňovány a obměňovány. Často si čítárnu vybírají učitelé češtiny, cizích jazyků a humanitních předmětů vůbec.

Krom svého původního účelu, podle kterého je tento prostor pojmenován, se zde pravidelně odehrávají aktivní přestávky nebo doučování. Velmi oblíbená je i u třídních učitelů při třídnických hodinách. Díky tomu, že působí jinak než klasická třída, neformálně, žáci se zde cítí uvolněně a lépe se jim komunikuje.

Čítárna je vybavena kobercem, takže krom sezení na židličkách a bobíkách je možnost udělat si pohodlí i na zemi. Čítárnu můžete znát také z přímého přenosu našeho vánočního streamu. Právě zde se odehrává podstatná část programu a vystoupení, kterou pak můžete sledovat živě nebo ze záznamu. Odkaz na poslední Vánoční Stream Komeňáček 2023 je ZDE.
Pravidelně se zde konají i vystoupení při různých příležitostech, jako jsou např. dny otevřených dveří.

Umístění čítárny je ideální – spojuje budovy prvního a druhého stupně, mohou ji tedy jednoduše využít všechny třídy, aniž by bylo potřeba složitého a dlouhého přecházení.  Zpět na předchozí stránku