Pohár rozhlasu

11.5.2023   František Roubal   0 komentáře

Mgr. Jan Bajbora

Ve dnech 4.5 (oblastní kolo) a 9.5. (okresní kolo) se konala nejprestižnější sportovní soutěž základních škol POHÁR ROZHLASU. Soutěží se v šesti lehkoatletických disciplínách – 60m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem / vrh koulí, vytrvalostní běh a štafetě 4x60m. Soutěž se týká čtyř kategorií – mladší žáci, mladší žákyně (6.-7. ročníky), starší žáci a starší žákyně (8.-9. ročníky). V každé kategorii soupeří max. 10 žáků nebo žákyň, které za své výkony v jednotlivých disciplínách získávají body pro svůj tým. Obě dvě kola uspořádala naše škola ZŠ Žatec, Komenského alej na st. Mládí. V oblastním kole nastoupilo celkem šest škol v každé kategorii. Čtyři žatecké základní školy, Gymnazium a ZŠ Měcholupy. Nejvíce vítězství v tomto kole dosáhla domácí ZŠ Komenského. Zvítězila hned ve třech kategoriích – mladších žákyň, mladších žáků i starších žáků. Starší žákyně obsadily 3. místo a do okresního kola již nepostoupily.

Do okresního kola postupovalo celkem 6 škol v každé kategorie. Z lounska 3 školy, ze žatecka 2 školy a z podbořanska 1 škola. Celkově st. Mládí přivítal 12 různých škol ve 24 týmech. Největších úspěchů dosáhlo Gymnazium V. Hlavatého Louny a právě naše ZŠ Komenského Žatec. Zvítězila naše mladší děvčata s obrovským bodovým náskokem a postoupila do krajského kola ! Velmi kvalitních výsledků dosáhla např. Nela Šípková v běhu na 600m (1:44,30 min.) v kterém suverénně zvítězila. 1. místo získala i Adéla Bauchnerová na 60m (8,70 vt.). Mladší děvčata vyhráli i v běhu na 4x 60m ve složení Eliška Chomátová, Nela Šípková, Adéla Bauchnerová a Aneta Rathouská. Kromě těchto děvčat se ještě na vítězství tohoto týmu výrazně podílely Amélie Růžičková, Markéta Švancarová, Eliška Šuterová, Laura Jamnická, Lucie Galanová a Tereza Marková. Starší a mladší žáci ZŠ Komenského obsadili celkově 3. místa. Velmi hodnotných výkonů dosáhli například naši výškaři ml. žák Jan Vápeník (146 cm) st. žák Tomáš Mika (174 cm). Nejrychlejším běžcem na 60m byl další reprezentant naší školy Jakub Tichý (7,76 vt.). Ondřej Ibl zvítězil ve vrhu 4kg koulí (12,15 cm), Tomáš Papáček hodil kriketovým míčkem 57,84 m. a skončil na 2. místě pouhých 6 cm za vítězem. Okresní kolo zahájil také starosta našeho města pan Radim Laibl. Do soutěže tohoto kola zasáhlo celkem 360 závodníků a bylo k vidění několik skvělých výkonů.

Největší naděje v krajském kole má právě družstvo mladších žákyň ZŠ Komenského, které v něm bude usilovat o vítězství a případný postup do republikového finále.